Портупея: види, правила вибору та носіння

Портупея у світі сучасної моди - це виключно сміливий, емоційний, викликаючий і сексуальний аксесуар для сучасних чоловіків та жінок, які цінують індивідуальність та увагу до себе, люблять експериментувати, схильні до виразного самовираження та епатажу. Цей оригінальний набір шкіряних ременів та металевих кілець візуально організовує людську фігуру, підкреслює її достоїнства, формує цілісний і трохи брутальний образ, привертає погляди оточуючих і викликає інтерес.

Трохи історії

Портупею, як предмет гардеробу, людство винайшло кілька тисячоліть тому, коли про поняття "мода" і "стиль" ніхто навіть не задумувався. Однак її вся історія - це процес вдосконалення форм і стилів аксесуара, а також його еволюція як предмета гардеробу.

  • Спочатку, у давні часи цей аксесуар мав чисто утилітарну мету - мисливці та солдати Стародавньої Греції та Стародавнього Риму використовували широкий шкіряний ремінь через плече (ремінну петлю) для вертикального носіння ножів і мечів. Крім того, солдати та гладіатори носили на тілі шкіряні жилети з поперечних ременів як захист від ударів холодної зброї.
  • У Середні віки (X-XIII століття) з'явилася поясна портупея - широкий шкіряний пояс на талію, до якого цеплявся нахилений ремінь для кріплення меча, тасіка та полевої сумки солдата та офіцера. Тоді ж була винахідлива і поясна портупея-перев'язь (галун), до якої до ременів на стегні кріпилося шкіряне кільце для холодної зброї. Тоді ж з'явилися перші варіанти модного оздоблення: простий офіцер носив типову портупею, аристократи почали прикрашати ремені візерунками, золотом і коштовними каменями.
  • Епоха Відродження (XIV-XV століття) створила плечову офіцерську портупею, яка представляла собою поліпшений варіант ремінної петлі римського легіонера - широкий ремінь через плече з кільцем на тазобедреному суглобі для кріплення подшпажника (рухомого кільця) для ноження шпаги.

Сучасність

У XXI столітті портупея стала не лише символом мужності та військової дисципліни, але і стильним, модним аксесуаром, який можуть носити як чоловіки, так і жінки. Її використання тепер пов'язане не тільки зі службовими обов'язками, але й з модою, стилем та індивідуальним самовираженням.

Портупея: особливості та вибір

Сучасна модна портупея несе в собі міцну візуальну емоційність і сильну сексуальну спрямованість. Тому носити її можуть не всі, а неправильний вибір і нещасливе поєднання з одягом можуть миттєво перетворити вас з тонко чутливої, благородно бунтівної і ніжно провокуючої особистості на типовий зразок банальності і вульгарності. Тому дуже важливо розібратися в різних видах і формах портупей, а також правилах їх вибору і носіння.

По-перше, модна портупея не має жодного практичного призначення - це яскравий і викликати аксесуар, здатний сказати багато про його власницю. Тому дуже важливо чітко розуміти, що саме ви хочете вкласти в свій образ і сказати світу, додаючи портупею до свого гардеробу:

  • хочете доповнити і рознообразити образ яскравою, стильною, активною дівчиною?
  • створюєте цілком новий і сміливий образ і вибираєте «роль»?
  • додаєте декоративний акцент до простих класичних елементів одягу?
  • випробовуєте ще один варіант поясного ременя для акценту на тонкій талії?
  • використовуєте аксесуар для зручного носіння гаманця і мобільного телефону?
  • підкреслюєте красиву груди і стегна, стрімку фігуру і ідеальну осанку?
  • шукаєте епатажну «прикрасу», що підвищує самооцінку і привертає увагу?
  • любите стиль мілітарі або кежуал, і хочете його рознообразити?

Портупея, при правильному виборі, здатна вирішити будь-яку з перелічених задач і додати до вашого образу нові акценти, про які ви навіть не підозрюєте. Але завжди - вона буде робити вас неповторною і привертати увагу оточуючих!

Види та різновиди портупей

Отже, модна портупея - це набір ремінців різної довжини і ширини, які переплітаються навколо тіла горизонтально, вертикально і по діагоналі, формують різні візерунки, кріпляться кільцями і центруються широким і багатим поясом на талії. Вибір їх сьогодні величезний, але всі моделі можна умовно розділити на кілька видів за формою і типами фігури:

  • «Класика» - поясний ремінь з вертикальними, паралельно розташованими плечовими ремішками через плечі («підтяжками»).
  • Х-портупея - широкий поясний ремінь з вертикальними перехрестями спереду або ззаду тонкими ремішками.
  • Корсет - широкий пояс зі шнуровкою ззаду або спереду.
  • Портупея з чокером («ожерельцем») - широкий пояс на талії, який з'єднаний тонким вертикальним ремінцем з ременем на шиї.
  • Портупея з підв'язками (для чулок) - широкий пояс на талії з тонкими ремішками, що обвивають стегна або гомілки.

З різновидів вас можуть зацікавити моделі з пентаграмами (плетіння на грудях і шиї), портупеї з наплічниками для дівчат у «грушевидній» фігурі (вузькі плечі і широкі стегна) і сексуальні «бюстгальтери» для носіння поверх одягу, що підкреслюють красиві груди.

Необхідно звертати увагу також на плетіння ремішків (візерунок) портупеї:

  • одиночне тонке плетіння з переплетенням на талії і плечах (мінімалізм) для суконь і сорочок;
  • множинне плетіння з косими переплетеннями і піктограмами на грудях (класика) для відкритого тіла;
  • широке плетіння ремішків для верхнього одягу і светрів;
  • стегнове плетіння (підв'язки) для шорт, легінсів і голого тіла;
  • корсетне плетіння для будь-якого стилю одягу;
  • плечове плетіння з декоративними елементами.

Ремішки портупеї можуть бути прямими, парними або плетеними («косичка», «афганська плетінка»), і навіть створювати витончений візерунок.

Також обов'язково визначтеся з тим, для чого ви будете використовувати портупею (види за призначенням):

  • зі стильним одягом (класичні моделі);
  • з провокаційними і епатажними образами (оригінальні портупеї);
  • з еротичним білизною або на голе тіло (моделі боді, з чокерами або підв'язками).

Пам'ятайте! Сьогодні складно знайти яскраво виражені видові моделі портупей. Завдяки фантазії дизайнерів, більша частина цих аксесуарів може бути вважена «гібридними», тобто поєднують ознаки декількох видів портупей.

Матеріал портупеї

Звісно, як і всі аксесуари-ремені, найкращі моделі портупеї шиються з натуральної та добре доробленої шкіри. Шкіра завжди виглядає розкішно та багато, м'яка та еластична, добре приймає форму тіла, з часом набуває природних потертостей та набуває благородної вінтажності. Вона чудово поєднується з текстильними матеріалами, але потребує обережного догляду та не призначена для тривалого носіння на голе тіло.

Ви також можете обрати портупею з інших "некласичних" матеріалів:

  • штучна шкіра (еко-шкіра) – бюджетний варіант шкіряної портупеї, який практично невідрізняється від оригінального матеріалу та не поступається йому за експлуатаційними властивостями, але за широтою кольорової гами та декорами – значно різноманітніший;
  • текстиль (дорогі тканини) – недорогі та не такі яскраві моделі, які потребують дизайнерської фантазії та більше підходять для повсякденного стилю одягу;

Крім того, можна також вибрати легкі та мінімалістичні портупеї з шнурів будь-якого кольорового відтінку, або аксесуари з еластичної гуми, яка ідеально сідає на будь-яку фігуру та не має обмежень за кольорами та декорами.

Який варіант обрати? Дизайнери рекомендують "класику" та дорогий текстиль для дорослих жінок, а метал, гума, силікон та шнури – для молодих та активних дівчат. Проте все залежить від вашого смаку та уявлення про власний модний образ.

Декор, фурнітура та кольорова гамма

Комплектація портупеї фурнітурою різноманітна та має безліч варіантів. "Класичні" моделі часто взагалі створюються без фурнітури та декорів – ремені кріпляться шнурками або манжетами. Більш популярні та яскраві моделі комплектуються з'єднувальними кільцями, пряжками (аналог поясного ременя), кобурними кнопками-застібками.

З декорів найбільш популярними є ремінне плетіння та шкіряні вставки, а також брутальні металеві шипи та ланцюги.

Як і з чим носити портупею?

Ще раз: підбирати портупею слід до певного гардеробу дуже обережно, а носити їх потрібно в правильних поєднаннях! Носити цей аксесуар можна на голе тіло та на нижній білизні (еротичний варіант) або на верхньому одязі (модний варіант).

На одязі:

  • З платтями. Бажано – з однотонними та прямими, без принтів та декорів. Краще – з контрастними відтінками та з урахуванням кольору взуття та жіночої сумки. Оптимальні лаконічні плаття-майки з простим кроєм, розширені яскраві плаття-бохо, вільні та однотонні балахони та ампір, епатажні та декольтовані плаття-комбінації (сліп), вечірні контрастні мінімалістичні плаття, класичні плаття-футляри та спідниці.
  • З сорочками. Повсякденними класичними та однотонними (білими та блакитними). Оптимальні оверсайз-моделі, блузи з пишним рукавом, сорочки з комірцями-стійками, клітчасті "кавбойки".
  • Зі светрами. Оптимально – зі світшотами, теплими кофтами, скороченими светрами, з моделями великого плетіння та оверсайз-варіантами.
  • З верхнім одягом. Гарно виглядають з жакетами, військовими пальтами, плащами. Але тільки – однотонні, мінімалістичні, без додаткових декорів та пишних деталей.

Звичайно, можна носити та потрібно з одягом у стилі мілітарі (жакет, пальто, галіфе) та як доповнення до кежуалу (плаття-сорочки, водолазки та майки з джинсами, довгими спідницями, светрами та кардиганами).

Портупеї на нижню білизну – це вже "класика" стилю. Особливо з комплектами, купальниками, однотонними короткими топами та майками.

З чим і як неможливо носити

Обмежень по носінню портупеї дуже мало, але вони важливі.

  • По-перше, небажано носити цей аксесуар дівчатам з проблемами спини, з непропорційними фігурами та дуже маленьким зростом. У цьому випадку портупея буде не приховувати, а навпаки, підкреслювати недоліки зовнішності.
  • Дівчатам з великою грудьми слід обирати модель портупеї дуже обережно та вибирати тільки ті моделі, які не підкреслюють пишні форми.
  • Худим дівчатам не підходять портупеї з широких ременів – краще тонкі ремінці або плетіння.
  • Неможливо носити портупею з іншими аксесуарами, біжутерією та прикрасами (крім сумки та взуття) – вона самодостатня та яскрава як прикраса.
  • Небажано надягати портупею з високими сапогами-ботфортами, міні-спідницями, глибоким декольте, прозорим одягом.

У кінцевому підсумку, обираючи портупею, краще зупинитися на шкіряному виробі високої якості та ручної роботи, який пристосовується під фігуру, не перегружений декорами та фурнітурою. Важливий також запланований вами варіант носіння.

Вибір кольору портупеї також має свої правила: однотонні поєднання – мають відрізнятися з одягом тільки за відтінком (саме відтінки, а не колір!), а контрастні поєднання – краще "класична" гамма (червоний, чорний, білий).

Якщо ви вирішили підкорити собою цей світ і дістати якісний аксесуарну портупею, ласкаво просимо до інтернет-магазину портупеїв та шкіряних аксесуарів "Needle"! Ми пропонуємо в Україні асортимент модних портупеїв на будь-який смак, для носіння на голе тіло, нижню білизну та верхній одяг. У нас - великий вибір, допомога у виборі моделей аксесуарів, адекватні ціни та швидка доставка оплачених замовлень в будь-яку точку країни в мінімальні терміни!